Úvod > MŠ Beruška > O Berušce

O Berušce

Naše Beruška je soukromá školka s více než dvacetiletou tradicí. Do školky přijímáme děti od 2 do 7 let. Kapacita našich prostorů je určena pro kolektiv 22 dětí. V naší školce panuje rodinná atmosféra. Šťastné děti a spokojení rodiče jsou pro nás hlavní prioritou.

Školka se nachází ve vile se zahradou na východním okraji Prahy v městské části Běchovice. Je součástí sítí škol a školských zařízení MŠMT.

V blízkosti školky je MHD (autobus, vlak) i dobré parkování.

Program školky: (program se přizpůsobuje zájmu, potřebám dětí a jejich rodičů)

• Předškolní výchova - samostatnost, předčtenářská gramotnost, rozvoj komunikace, logické uvažování, grafomotorika, předmatematické dovednosti, rozvoj hrubé motoriky, kreativní myšlení
  • Výtvarné zaměření
  • Pravidelná logopedická cvičení
  • Kulturní zaměření – každý měsíc nás navštěvuje loutkové divadlo
  • Jóga pro nejmenší + aerobic
  • Flétna – od čtyř let věku
  • Pianino - od pěti let věku
  • Zábavná angličtina -  každý den, při které děti přirozenou a hravou formou získávají základy jazyka
  • Ekologická ložnice + zvlhčovač vzduchu
  • Otužovací program - Plavání, Solná jeskyně
  • Hudebně - taneční vzdělávání
  • Pitný program
  • Vánoční a závěrečná besídka pro rodiče a přátele školy - dle aktuálních možností
  • Možnost zprostředkování osobního hlídání dětí

Všechny tyto aktivity jsou vedeny v zábavném duchu, avšak u dětí spouští obrovský potenciál jejich schopností a dovedností. Současná přítomnost mladších a starších dětí přirozeně nutí mladší učit se od starších a starší aktivně sdělovat své zkušenosti mladším.

V průběhu roku se pořádají aktuální akce a slavnosti u příležitosti Vánoc, Nového roku, karnevaly, vítání jara, čarodějnice, svátky a narozeniny dětí a jiné veselice. Všechny tyto programy jsou bohatě navštěvovány rodiči, se kterými je školka v neustálém kontaktu a jejich nápady a připomínky jsou operativně využívány.

Zdraví našich dětí je pro nás jednou z priorit a proto jsme v pravidelném kontaktu s pediatrem, stomatologem a ortopedem, v případě nutnosti logopedem a psychologem. O děti se pravidelně stará dětská zdravotní sestra s odborným pedagogickým vzděláním. :-)

Ve vybavení školky kromě standardních hraček vhodných pro jednotlivé věkové kategorie je kladen zvláště důraz na hračky, které děti inspirují k aktivní hře (např. skládačky). O děti pečují 4 pedagogové, jejichž hlavním cílem je vytvořit pro ně klidné domácí prostředí, ve kterém jsou atraktivní formou připravovány na přechod do základní školy. Vzhledem k rodinnému typu zařízení je v naší školce obzvláště využíván individuální přístup. Tím se snažíme maximálně podchytit a rozvinout schopnosti jednotlivých dětí.

Radostný a spokojený úsměv dítěte je pro nás tou největší odměnou.

Návštěva školky je možná po předchozí domluvě, těšíme se na Vás

05x